Zápas v Levicích jsme ztratili ve třetí čtvrtině.

Poslední venkovní vystoupení v rámci bojů ve skupině Helios Alpe Adria Cupu absolvovala SLUNETA v úterý večer. Los ji tentokrát zavedl do slovenských Levic, které zatím nepoznali přemožitele a bohužel to tak zůstalo i po zápase se SLUNETOU.

Přitom zápas nezačal pro naše barvy vůbec špatně, po první vyrovnané čtvrtině (16:16), přišla velmi vydařená druhá desetiminutovka, ve které jsme dokázali soupeře zaskočit a přestřílet. Díky lepšímu procentu střelby jsme si vypracovali pětibodový náskok a do šaten se šlo za stavu 35:40 pro nás.

Ale jak se nám podařila druhá, tak se nám nepovedla třetí čtvrtina, soupeř do druhého poločasu vlétl s enormním nasazením a donutil nás k jedné ztrátě za druhou, díky několika rychlým protiútokům zmizel náš náskok a soupeř se navíc chytil i v útoku a začal proměňovat své střely. Výsledkem bylo dílčí skóre třetího dějství 28:8 pro domácí a bylo po zápase.

V poslední desetiminutovce jsme se sice už nedopouštěli tolika ztrát, ale Patrioti byli už tak rozjetí, že i přes veškerou naši snahu se nám nepodařilo smazat jejich náskok. V poslední desetiminutovce viděli diváci velkou přestřelku, ale domácí si svůj náskok z třetí čtvrtiny už pohlídali a stále prochází Helios Alpe Adria Cupem bez porážky.

BK Levickí Patrioti – SLUNETA Ústí nad Labem 92:78 (16:16, 19:24, 28:8, 29:30)

Levice: Bojanovský 20, Vašl 19, Smith 14, Žiak 12, Krajčovič, Djurič 8, Bachan 6,  Sims 4, Petani 1.
Ústí nad Labem: Pecka 24, Robinson 20, Svejcar 11, Treadwell 6, Šmíd 5, Singletary 4, Šotnar 3, Teague, Votroubek 2, Šteffel 1.